Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Load Capacity | 300 kg |
| Lifting Height | 30 m |
| Hoist Speed | 30 m/min |
| Product Type | Material Hoist |
| Trolley Option | Without Trolley |
| Power Rating | 2hp |
| Boom Length | 1.5 m |
| Rotation | 360 Degree |
| Chain Length | 30 meters |
| Usage/Application | construction |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Power Supply | 230 V 1 Phase |
Additional Information: