Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | KK Works |
| Power | 1 kw |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Construction |
Product Details:
| Needle Diameter | 35 mm |
| Power Source | Electric Motor |
| Flexible Shaft Length | 1 m |
| Material | Mild Steel |
| Weight | 10 Kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 250 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Voltage | 220 V |
| Speed | 2800 RPM |
| Frequency | 50 Hz |
Keeping in mind the precise demands of clients, we offer a wide range of Needle Vibrator Machine. These are available with us in various dimensions and technical specifications and dimensions as per the exact demands of clients. Precisely designed and developed these machines are admired for their compact design and longer service life. We ensure high functional efficiency of these machines.
Features: