Product Details:
| Power Source | Electric |
| Brand | KK Works |
| Max Height | 65 ft |
| Capacity | 350 kg |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Appearance | Modern |
Product Details:
| Application | Construction |
| Load Capacity | 250 kg |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Power Source | Electric |
| Lift Type | Electric |
| Lifting Height | 30 m |
| Capacity | 250 KG |
| Max Height | 60 ft |
| Brand | KK Works |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Application | Construction |
| Load Capacity | 250 kg |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Power Source | Electric |
| Max Height | 80-100 feet |
| Lift Type | Electric |
| Lifting Height | 30 m |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Capacity | 250 kg |
| Control Type | Remote |
| Structure Type | MS Structure |
| Appearance | Modern |
Product Details:
| Load Capacity | 300 kg |
| Lifting Height | 30 m |
| Hoist Speed | 30 m/min |
| Power Rating | 3 HP |
| Boom Length | 1.5 m |
| Rotation | 360 Degree |
| Lifting Height(m) | 25-30 m, 20 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Mild Steel |
| Warranty | 12 months |
| Brand | KK Works |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Capacity | 300 kg |
| Power Supply | 230 V 1 Phase |
| Usage | Brick Lifting, Cement Bag Lifting, Sand Lifting, Block Lifting |
| Appearance | Modern |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |